Tosya’da İlköğretim Haftası Törenle Kutlandı

Kastamonu’nun Tosya ilçesinde, 2019-2020 Eğitim Öğretim yılı açılışı ve İlköğretim Haftası dolayısıyla tören düzenlendi.

 

Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen çelenk sunma töreninde, Tosya İlçe Milli Eğitim Müdürü Sıtkı Murat Demirci tarafından Atatürk Anıtı’na çelenk sunuldu. Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından tören sona erdi.

 

Mehmet Akif Ersoy İlkokulu’nda devam eden törende konuşan okul müdürü Suat Aktürk, ” Ülke kalkınmasının temeli ilköğretimdir. Çağdaş uygarlık düzeyine erişmek bilgi ile olur. Bize yaşam boyu gerekli olacak bilgi ve becerilerin temeli ise okulda atılmaktadır. İnsanı diğer canlılardan ayıran en önemli özellik, aklı ve zekasıdır. ” İfadelerini kullandı.

 

Tosya İlçe Milli Eğitim Müdürü Sıtkı Murat Demirci de törende yaptığı konuşmada, Eğitimin en vazgeçilmez hizmet olduğuna inandıklarını söyledi.

 

Her şeyin insanı sevmekle başladığını kabullenen bir anlayışa sahip olduklarını belirten Demirci, şunları kaydetti :

 

“ Aydınlık geleceğimiz olan çocuklarımızla birlikte olmanın heyecanını ve gururunu yaşıyoruz. Bizlere emanet ettiğiniz canınızdan çok sevdiğiniz sevgili yavrularınızı bu hizmet anlayışıyla hiçbir ayrım gözetmeksizin eğitmeyi amaç edindik. Çocuklarımızı yetiştirirken onları yarıştırarak değil, bir birleriyle kıyaslayarak değil, severek, koşulsuz olarak sevdiğimizi ve her şartta kendilerine güvendiğimizi belli ederek hoş görüyle yetiştirelim. Bugün itibariyle 34 okul ve kurumda yaklaşık 6 bin 300 öğrenci ile okullardayız, yollardayız. Trafikte her günden daha fazla dikkate ve saygıya ihtiyacımız var. Bu sadece okul taşıtlarının ve velilerin değil, hepimizin meselesi ve herkesin dikkatini gerektirir. 2019-2020 Eğitim Öğretim yılının sevginin, kardeşliğin, bilginin ve barışın hakim olduğu güzellikleri ve başarıları ile anılan bir yıl olması dileklerimle.”

 

Konuşmaların ardından, öğrenciler tarafından şiirler okundu ve çeşitli gösteriler sahnelendi.

 

Törene, Tosya Kaymakamı Deniz Pişkin, Tosya Belediye Başkanı Volkan Kavaklıgil, protokol üyeleri, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

 

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.