Kastamonu’nun Tosya ilçesinde Mesleki ve Teknik Eğitim Okul Yönetim Kurulu toplantısı düzenlendi.

.

Tosya Mithat Boyner Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Konferans Salonu’nda düzenlenen toplantının açılış konuşmasını yapan Tosya İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Cemalettin İpek, toplantının düzenlemesi hakkında katılımcılara bilgiler verdi.

.

Tosya İlçe Milli Eğitim Müdürü Volkan Pullu, sunumlar eşliğinde  yaptığı konuşmada şunlara değindi;” Mesleki ve Teknik Eğitimin, paydaşları olan kamu ve özel kurum kuruluşlarla işbirliği yapılarak, iş gücü piyasasının ve sektörün ihtiyaç ve beklentilerine uygun şekilde planlanması ve uygulanması, bu alanda  yapılacak çalışmalarda sektör, ilgili meslek kuruluşları ve yerel yönetimlerin desteğini alarak, daha nitelikli bir mesleki ve teknik eğitimi gerçekleştirmek temel amacımızdır. Düzenlenen toplantıya katılımlarınız nedeniyle teşekkür ederim.”

.

Toplantında son olarak söz alan Tosya Kaymakamı Deniz Pişkin, Türkiye’nin gerçek anlamda ihtiyaç duyduğu nitelikli ara elaman ihtiyacının her sektörde kendisini fazlasıyla hissettirdiğini söyledi.

.

Tosya  sanayisinin  belirli bir olgunluğa ve belirli bir gelişmişliğe erişmiş olduğunu belirten Kaymakam  Pişkin,” Bir yandan da tarım faaliyetleri devam ediyor. Haliyle burada mesleki eğitim daha bir anlam kazanıyor. Milli Eğitim Bakanlığı genel müdürlüğü aslında yol haritasını ortaya koymuş ve bize bir rota çizmiş. Ne yapılması gerektiği belli. Müdür beyin sunumundan da elimizdeki imkanlar ve tahditler belli. Ne yapabileceğimiz ve ne yapamayacağımız ortada. Şimdi burada neyi düzeltebiliriz. Kısa vadede, orta vadede ve uzun vadede ona bakalım.” diye konuştu.

Karşılıklı görüş alışverişinde bulunulmasının ardından toplantı sona erdi.

HABERİN VİDEOSU

.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.