Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) ve Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği (TÜFAD) işbirliğiyle, Kastamonu’nun Tosya ilçesinde, “ Grassroots-C Lisans Antrenör Kursu” açıldı.

.

.

Tosya Kaymakamı Deniz Pişkin ve Tosya Belediye Başkanı Volkan Kavaklıgil kursu ziyaret ederek, kursiyerlere başarılar dilediler.

.

.

Kaymakam Deniz Pişkin, burada yaptığı konuşmada, misafirleri, Tosya’da ağırlamaktan dolayı mutluluk duyduklarını söyledi.

.

.

Kursun Tosya’da gerçekleşmesine vesile olan herkese teşekkür eden Pişkin, ” Amatör kümede uzun yıllar top oynamış futbol aşığı bir Kaymakam olarak, Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği (TÜFAD) Kastamonu Şubesi Başkanı Nezir Öztürk’ün bundan sonra altına gireceği her türlü organizasyonun ve başlayacağı her türlü çalışmanın maddi ve manevi destekçisi olacağımı da bir kez daha burada herkesin huzurunda belirtmek istiyorum. Tosya, sporu seven ve destek olan bir ilçedir. Bu anlamda Tosya’mızda faaliyetlerini sürdüren spor kulüplerinin her türlü maddi ve manevi yanlarında olacağız. Sizlerden, bu tür organizasyonlarda da Tosya’yı unutmamanızı, bu anlamda bizi de paydaş olarak kabul etmenizi rica ediyorum. Hepinize hayırlı uğurlu olmasını ve bu organizasyonun başarıyla tamamlanmasını temenni ediyorum. ” ifadelerini kullandı.

.

.

Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği (TÜFAD) Kastamonu Şubesi Başkanı Nezir Öztürk ise, kurs hakkında verdiği bilgide, Kastamonu TÜFAD şubesi olarak, kursun Tosya’da açılmasına imkan sağladıklarını belirterek, ” Burada 30 kursiyerimiz var, Türkiye’nin her bölgesinden gelen. Federasyonun görevlendirdiği eğitimcilerin birisi, hocaların hocası Dr. Atilla Yücel, diğeri de Tuncay Mocan hocamız. Onlar burada 10 gün boyunca arkadaşlarımıza, hem teorik hemde pratik ders verecekler. 10 gün sonunda kursiyerlerimiz, antrenör olabilme adına ilk belgelerini almış ve ilk adımlarını atmış olacaklar. Yani ilerde, Şenol Güneş, Aykut Kocaman ve Fatih Terim olabilmenin yolu buradan geçiyor. Bu belgeyi almadan hoca olmaları veya yükselme şansları yok. Bizler, Kastamonu TÜFAD şubesi olarak kursun fiziki şartlarını oluşturduk. Sahasını, sınıfını ve diğer araç ve gereçlerini temin ettik. Hocalarımızın ve kursiyerlerimizin buradan güzel anılarla ayrılması için de özel geceler tertip ettik, musiki ve yaren dernekleriyle. “ diye konuştu.

.

.

Ziyarette, Tosya Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü İsmail Kesgin, Tosya İlçe Milli Eğitim Müdürü Sıtkı Murat Demirci, Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği (TÜFAD) Kastamonu Şubesi Yönetim Kurulu Üyeleri, Mustafa Kara, Turhan Çevik, Cenk Sinanoğlu, Serkan Ertaş, İbrahim Karacan ve Cengiz Kasap da hazır bulundu.

.

.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.