İstanbul Beykent Üniversitesi Öğrenci Konseyi tarafından başlatılan kampanya kapsamında toplanan yardımlar, Tosya Şehit Er Murat Çökmez İlkokulu öğrencilerine dağıtıldı.

 

Tosya Kaymakamı Deniz Pişkin, Tosya Belediye Başkanı Volkan Kavaklıgil, MHP Tosya İlçe Başkanı Mustafa Dündar Özurgancı, Tosya Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV) Müdürü Recep Keçeci Tosya İlçe Milli Eğitim Müdürü Sıtkı Murat Demirci, Tosya Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Mola, Tosya İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Şube Müdürleri Bilal Azizoğlu ve Hasan Sancaktar, Tosya Şehit Er Murat Çökmez İlkokulu Müdür Recep Kesim,  Beykent Üniversitesi Öğrenci Konsey Başkanı Mustafa Gider ve konsey üyesi öğrenciler, toplanan yardım malzemelerini ihtiyaç sahibi öğrencilere dağıttı.

 

Kaymakam Deniz Pişkin, gazetecilere yaptığı açıklamada, Beykent Üniversitesi Öğrenci Konseyinin kendi aralarında oluşturduğu sosyal sorumluluk projesi çerçevesinde topladıkları yardımları, Şehit Er Murat Çökmez İlkokuluna getirdiklerini söyledi.

 

Yardımların içerisinde, bilgisayardan kırtasiye malzemelerine, çocukların kışın ihtiyaç duyacağı kılık kıyafetlere kadar çeşitli kalemlerin bulunduğunu belirten Pişkin, şunları kaydetti :

 

” Tabi özellikle Şehit Er Murat Çökmez İlkokulumuzun seçilmiş olması da manidar. Çünkü, taşımalı anlamda öğrencilerimiz, özellikle köylerden gelen öğrencilerimizin geldiği okul. Ekonomik yönden zaten dar gelirli ailelerin ve ekonomik yönden zayıf çevrenin çocukları. Bu anlamda öğrenci konseyimize, konseydeki arkadaşlarımıza çok teşekkür ediyorum. Duyarlılıklarından ve yardımseverliklerinden dolayı. Bu bizi ülkemizin geleceği anlamında gerçekten umutlandıran güzel davranışlar. Çünkü, Türkiye’yi belki yakın zamanda yönetecek insanlar, üniversitelerin öğrencileri. Üniversite gençliği belki 10-15 yıl sonra, belki daha da erken Türkiye’nin inisiyatifinde ve geleceğinde söz sahibi olacak arkadaşlarımız. Aynı zamanda, ” Okuyan bir Tosya hayalim var ” adıyla başlatmış olduğumuz kitap okuma kampanyamıza da destek oldular. Getirmiş oldukları kitapları da, öğrencilerimize ve sınıf kitaplıklarımıza bağışladılar. Kendilerine bu duyarlı davranışlarından dolayı çok teşekkür ediyorum. Bu güzel davranışların, diğer kesimlere, öğrenci topluluklarına ve sivil toplum kuruluşlarına da örnek teşkil etmesini canı gönülden diliyorum.”

 

Başkan Volkan Kavaklıgil ise ” Bugün Şehit Er Murat Çökmez İlkokulumuzda, İstanbul Beykent Üniversitesi Öğrenci Konseyi tarafından, sosyal sorumluluk projesi kapsamında ihtiyaç sahibi öğrencilerimiz için toplanan, bilgisayar, ayakkabı ve okul çantası dağıtımını gerçekleştirdik. Vatan millet sevdalısı gençlerimizin yapmış olduğu bu çalışma, diğer gençlerimize yardımlaşma ve paylaşma açısından örnek olacaktır. Bu uygulamanın içerisinde olmaktan çok büyük mutluluk duyduk. İhtiyaç sahibi kardeşlerimizin bu kışı rahat bir şekilde geçirecek olması bizi çok mutlu etti. Üniversitelerle birlikte iş birliği içerisinde yapılan bu çalışma, Türkiye genelinde de, aynı şekilde devam etmesi gerektiği kanaatindeyim. İstanbul’dan Tosya’mıza gelerek, bizleri burada yalnız bırakmayan konsey başkan ve konsey üyeleri ile birlikte Beykent Üniversitesi yönetimine de çok teşekkür ediyoruz. Bu organizasyonda emeği geçen bütün paydaşlara da çok teşekkürlerimi sunuyorum. Türk milletinin yardımlaşmasının bir örneğini bugün Tosya’da gerçekleştirmiş bulunuyoruz. Çok memnun kaldık. Ayrıca herkese şükranlarımı sunuyorum. Teşekkür ederim.” dedi.

 

İlçe Milli Eğitim Müdürü Demirci de,” Tosya İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak bugün çok mutluyuz, gururluyuz, sevinçliyiz. İstanbul Beykent Üniversitesi Öğrenci Konseyi başkanı ve üyeleriyle beraber öğrencilerimize giyecek, kırtasiye ve oyuncak yardımı yaptılar. Aynı zamanda Kaymakamlığımızın başlatmış olduğu, ” Okuyan bir Tosya hayalim var ” kampanyası kapsamında, kütüphanemize de çok değerli kitaplar hediye ettiler. Öğrencilerimize bu mutlu anı yaşattıkları için tüm Beykent Üniversitesi öğrencilerine, bu işe gönül veren ve emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. Sağ olsunlar var olsunlar. Buradaki çocukların gözlerindeki mutluluk her şeye değer. Bütün yorgunluğumuzu aldı. Umarım her günleri böyle mutlu geçer.” diye konuştu

 

Konsey Başkanı Mustafa Gider,” Beykent Üniversitesi Öğrenci Konseyi olarak, bir çok sosyal yardımlaşma projelerine imza atıyoruz. Bu yardımlaşma projemizin öncesinde, savaş bölgesinde bulunan Türkmen kardeşlerimize yardımlar gönderdik. Bunun akabinde yine savaş bölgesi olan Halep bölgesinde ki insanlara 2 tır yardım göndererek, öğrenci konseyi olarak destek olmaya çalıştık. Köylerden taşımalı sistemiyle durumu kötü olan öğrencilerin geldiği Şehit Er Murat Çökmez İlkokuluna yardım kampanyası başlattık. Bu yardım kampanyası kapsamında, bilgisayar, çanta, ayakkabı, bot, kalem, kitap, kırtasiye malzemeleri gibi yardımlarda bulunduk. Tabii bu okulu seçmemizde ki amaç, milli ve manevi değerlerimizin daha da artması. Yani orada bir köy var uzakta, o köy benim köyümdür maksadıyla , köylerden şehir merkezimize eğitim görmeye gelen arkadaşlarımıza destek olmaya çalıştık. Bizim yardımlarımız bu şekilde devam edecek. Ben özellikle bizi burada ağırlayan, Tosya Kaymakamı Deniz Pişkin’e, Tosya Belediye Başkanı Volkan Kavaklıgil’e, ve Tosya İlçe Milli Eğitim Müdürü Sıtkı Murat Demirci’ye teşekkür ediyorum. Ayrıca bizlere bu imkanı sunan Beykent Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Adem Çelik’e ve Sinan Ateş’e teşekkürlerimi sunuyorum.” İfadelerini kullandı

 

Konsey üyeleriyle gelen palyaço da yaptığı gösterilerle öğrencileri eğlendirdi.

 

.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.