Tosyalı Gazeteciler, Tosya Kaymakamı Deniz Pişkin’in, 10 Ocak İdareciler Günü’nü kutladı.

.

10 Ocak İdareciler Günü  dolayısıyla , Tosya Haber37 Gazetesi Sahibi Hüsnü Acar ve eşi Tosya Haber37 Gazetesi Muhabiri Gülay Acar, Tosya Haber37 Gazetesi Yazı İşleri Müdürü ve Demirören Haber Ajansı (DHA) Tosya Muhabiri Emre Çiloğlu, Tosya Haber37 Gazetesi Muhabirleri Ahmet Ulukanlı ve Fatmagül Akçay ile TRT Haber ve Anadolu Ajansı (AA) Tosya Muhabiri Mehmet Ulusoylar, Kaymakam Pişkin’i ziyaret etti.

.

Kaymakam Pişkin, Kaymakamlık makamında gerçekleşen ziyarette yaptığı konuşmada, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Çalışan Gazeteciler Günü  ile İdareciler Gününün aynı güne denk gelmesinin heyecanını yaşadıklarını  kaydetti.

.

Duayen gazeteci Hüsnü Acar, ziyarette yaptığı konuşmada,  Türk İdareciler Derneği tarafından, 1978 yılı Genel Kurulu’nda 10 Ocak tarihinin, İdareciler Günü  olarak kabul edildiğini hatırlattı.

.

Mülki idare amirlerinin, devletin ve hükümetlerin politikalarının başarı ile uygulanmasında ki en önemli unsurlar olduğunu belirten Acar, şunları kaydetti:

.

“ İllerde ve ilçelerde, devleti ve hükümeti temsil etme şeref ve onuruna sahip olan mülki idare amirlerimiz, kendilerine verilen bu büyük sorumluluğun bilinciyle çalıştıkları yerlerde kamu hizmetlerinin daha etkin, verimli, adil, şeffaf ve vatandaş memnuniyetini dikkate alan bir anlayışla sunulmasında önemli çalışmalara imza atmaktadır.  Değerli Kaymakamımız Deniz bey de, bir birinden başarılı çalışmalara imza atarak, bunun en güzel örneğini bizlere Tosya’mızda yaşatmaktadır. Hayata geçirdiği bir birinden başarılı projeler sayesinde Tosya’mızın daha yaşanılabilir bir şehir haline gelmesine imkan ve olanak sağlamıştır. Bu vesileyle kendilerine şükranlarımı sunarken,” 10 Ocak İdareciler Günü”nü en kalbi duygularımla kutlarım.”

.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.