Saygıdeğer basın mensupları, öncelikli olarak Tosya’mızın  ve bütün Müslüman aleminin geçmiş Ramazan Bayramı’nı kutluyoruz.

Malumunuz, bayram süresince gündemi sıkça meşgul eden sözde, “ Kastamonu’nun Wuhan’ı Tosya “  başlığıyla kaleme alınan yazı dizisi ve Kaymakamımız Deniz Pişkin’i karalamaya yönelik yazıları nedeniyle tüm Tosya halkı olarak tepki olup yağdık.

Kastamonu’da kendisini gazeteci-yazar olarak adlandıran ancak bizim gözümüzde, amacı iki şehri birbirine düşürmek ve akabinde yazdığı ikinci yazısıyla geri çark yaparak okları Kaymakamımız Deniz Pişkin’e çeviren İzzet Sarı isimli vatandaşı esefle kınıyoruz.

Yıllardır iki şehrin birliği ve bütünlüğü için mücadele eden ve ekonomik manada Kastamonu’ya çok şey katan Tosya ilçemize kimsenin çamur atmasına, çirkin iftiralarla karalamasına izin vermeyeceğimizi gösterdik ve bundan sonra göstereceğimizden de kimsenin şüphesi olmasın.

Sayın Sarı tarafından kaleme alınan ilk köşe yazısını tamamen, aymazlık ve kendini bilmezlik olarak görüyoruz. Yaşının da ilerlemesiyle kendine bir meşkale arayan İzzet Sarı’nın güzel ilçemiz  Tosya’mızı elinde bir oyuncak yapamayacağını belirtmek isteriz.

Tosya ve Tosyalıya kullanılan ifadeler, iftiralar ve akabinde  ilçemiz Tosya için gecesini gündüzüne katarak mesai menfumu gözetmeksizin devletin şefkatini ve sıcaklığını her an bizlere hissettiren Kaymakamımız Sayın Deniz Pişkin hakkında kullanılan ithamlar asla kabul edilebilir değildir.  Bizler derneğimiz üyesi 23 mahalle muhtarları olarak sonuna kadar Kaymakamımızın yanındayız.

 Sağduyu sahibi Tosyalılar tarafından kendisine yöneltilen tepkilerin müsebbibi olarak da yine Kaymakamımızı göstermeye kalkan ve aleni bir tehdit ederek kendisini İçişleri Bakanımıza şikayet edeceğini söyleyen İzzet Sarı’ya biz Tosyalılar olarak cevabımız şudur; Elinden geleni ardına koyma. Yanlış Hesap Bağdat’tan döner Tosya Kaymakamı senin üç kuruşluk tehditlerine pabuç  bırakmayacak kadar cesur ve kendinden emindir.

Tabii ki ülkemizin tamamından olduğu gibi ilçemizde de alınan kararlara uymayanlar vardır. Bu vatandaşlar için de kolluk kuvvetlerimiz gerekeni yapmış yapmaya da devam etmektedir.

Tüm şehirlerde ve işyerlerinde insanlar tedbirlerini almıştır. Ancak yaşanan bir talihsiz olayı nedeniyle bir tekstil fabrikasında bir anda artan koronavirüs vakaları nedeniyle tüm şehir günah keçisi yapmak ne Sarı’nın nede bir başkasının haddi değildir ve olmayacaktır da. Kendini Kastamonu’da şirin göstermek, ben cesurum, ben korkusuzum nidalarıyla kendini her konuşmasında ve yazısında yüceltmek isteyen Sarı, bizim gözümüzde yerin dibine batmıştır.

Bu kapsamda Tosya’da görevini ifa eden muhtarlarımızla birlikte muhtarlar derneği başkanlığımızında öncülüğünde bugün itibarı ile Tosya Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyusunda bulunduğumuzu tüm kamuoyuyla paylaşıyoruz.

Tosya bizim için vazgeçilmezdir. Kastamonu vilayetimiz bizim gözbebeğimizdir. Kimse iki şehrin insanını bir birine düşürmesin. Sanayisiyle, kültürüyle, saygılı insanlarıyla Tosya’nın adını ağızlarına bir daha almasın.

Kamuoyuna saygı ile duyurulur.

Tosya Muhtarlar Derneği Başkanı

Ali Osman Genç

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.