Tosya Kaymakamı Deniz Pişkin, Tosya Belediye Başkanı Kazım Şahin,  Keçiören Milli Eğitim Müdürü Ayhan Işık, Tosya Dernekler Federasyonu Başkanı Mustafa Akça ve İşadamı Aytunç Zafer Akça, Kamu Başdenetçisi (Ombudsman) Şeref Malkoç’u makamında ziyaret etti.

 

 

 

Başdenetçi Malkoç’u, 15 Mart’ta Ankara’da başlayacak olan Kastamonu günleri programına davet ettiler.Ziyarette, Kastamonu’nun coğrafi ve kültürel özelliklerinden bahsedilerek, Kastamonu yöre kültürünün başkent Ankara’ya getirmenin önemine değinildi.Aytunç Zafer Akça, heyet adına Şeref Malkoç’a tablo ve yöresel ürünlerden hediye etti. Malkoç ise, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek programa katılacağını bildirdi.

 

 
Başdenetçi Malkoç, Kamu Denetçiliği Kurumunun çalışmalarına ilişkin bilgi verdi. Malkoç, kamu kurumlarının sunduğu hizmetlerden faydalanırken sıkıntıya düşen, haksızlığa uğrayan, idarenin tutum ve davranışından şikâyetçi olan vatandaşın Kamu Denetçiliği Kurumuna ücretsiz bir şekilde başvurabileceğini vurguladı. Ombudsmanlık Kurumunun vatandaşla idare arasında meydana gelen problemlerde dostane çözüm arayan bir kurum olduğunu kaydeden Malkoç, Kuruma gelen şikâyetleri en kısa zaman içerisinde çözüme kavuşturduklarını bildirdi.

Kaymakam Pişkin ve Başkan Şahin, Ombudsman Malkoç’u Ziyaret Etti (1) Kaymakam Pişkin ve Başkan Şahin, Ombudsman Malkoç’u Ziyaret Etti (2)

Haber metni ve fotoğraflar, sitemizde yayınlanması için ombudsman.basin@ombudsman.gov.tr mail adresinden saat 09:10’da sitemizin mail adresi kastamonumedyagruphotmail.com’a gönderilmiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.