Valimiz Sayın Yaşar Karadeniz, Turizm Haftası kapsamında İl Kültür ve Turizm Müdürü, personeli  ve turizm temsilcilerini makamında kabul etti.
.
.
Ziyarette, İl Kültür ve Turizm Müdürü Mehmet İshak, her yıl 15-22 Nisan tarihleri arasında kutlanan Turizm Haftası etkinlikleri hakkında Vali Karadeniz’e bilgi verdi.
.
.
Kastamonu turizmde yukarıya doğru olan ivmesini hızlı bir şekilde arttırarak devam edecek diyen Vali Karadeniz; “ Turizm haftanızı tebrik ediyorum. Ilgaz kışı çok güzel geçirdi, umarım diğer işletmelerde yine Ilgaz ile beraber yazı güzel geçirirler. Kastamonu, turizmde yukarıya doğru olan ivmesini hızlı bir şekilde arttırarak devam edecek. Pınarbaşı ile ilgili bana bir fotoğraf gönderildi. Horma kanyonunda aynı anda dört tane küçük otobüs ve minibüs vardı bu başlangıç için güzel bir haber. Umarım bunların sayısı Mayıs ve Haziran ayında yaza doğru daha da artacak. Gelenleri de burada tutacak faaliyetlerin yapılması lazım. Bunda da turizm işletmelerimize, turizm sektörümüze büyük bir görev düşüyor. Bizler yolunu yapıyoruz, Horma Kanyonu’nun yolu yapıldı artık otobüsler rahatlıkla gidip gelebiliyorlar ama bu yetmez buraya gelen insanların orada bir şekilde tutulması, yeme, içme, konaklama ihtiyaçlarının orada giderecek şekilde yapılması lazım hatta oraya geldiklerinde sadece kanyonu gezmekle kalmayıp o işletmelerde kanyonla bağlantılı farklı aktivitelere yönlendirilmesi lazım örneğin dik bir rampa yapılarak orada tırmanma eğitimi verilebilir. İnsanların oraya gelmesini sağlayacak, cezbedecek ve mümkün olduğu kadar da başka yerlerde olmayan bazı etkinlikleri faaliyetleri gerçekleştirmemiz lazım. Bu hem kanyonlar bölgesi için hem Kastamonu merkez için ve diğer turizm konusunda şanslı olan yörelerimiz için geçerli. Herkes kendi özelliğine göre bir şeyler yaparsa ben inanıyorum gelen insanlar burada para harcayarak gideceklerdir. Başarılı bir sezon geçirmenizi diliyorum” şeklinde konuştu.
.
.
Kastamonu’da bugüne kadar turizm sektörünün gelişimine katkı sağlayan herkese teşekkür eden Vali Karadeniz, turizm sektöründe hizmet veren kurum ve kuruluşlar ile sektör çalışanlarının Turizm Haftası’nı kutladı.
.
.
.

.
.
.
.
.
.
.
.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.