Vali, Karadeniz İlçe Ziyaretlerine Devam Ediyor

SPONSORLU BAĞLANTILAR

Vali Vekilimiz Sayın Yaşar Karadeniz 09.05.2017 tarihinde bir dizi incelemelerde bulunmak üzere Küre ilçemizi ziyaret etti.

>Küre Kaymakamlık ziyareti

Vali Vekilimiz Sayın Yaşar Karadeniz Kaymakamlık önünde İlçe Kaymakam Vekili Fatih Kayabaşı, Küre Belediye Başkanı Kamil Aydınlı, Ağlı Belediye Başkanı Şahin Çolak, İlçe Jandarma Komutanı Kıdemli Başçavuş Mesut Yıldız, İlçe Emniyet Amir Vekili Baş Polis Kadri Yavuz, İl müdürleri ile kaymakamlık personeli tarafından karşılandı.

Vali Vekili Karadeniz’e İlçe Kaymakamlık önünde yöresel kıyafetli çocuklar tarafından çiçek takdim edildi.

Vali Vekilimiz Karadeniz bir süre çocuklarla sohbet etti ve çocuklara satranç takımı hediye etti.

Kaymakamlık toplantı salonunda Küre Kaymakamı Kayabaşı tarafından ilçenin ekonomik, sosyal ve tarihi yapısı hakkında brifing  verildi.

Vali Vekilimiz Sayın Yaşar Karadeniz burada yapmış olduğu konuşmasında; “Madencilik gördüğüm kadarıyla birinci  gelir kaynağınız. Ondan sonra da turizm esas olmalı. Ama bunun için de buraya neden turist gelecek sorusunun cevabını da iyi ve doğru vermek lazım. Binalara ruhsat verirken buranın mimarisine uygun bir şekilde ruhsatlandırmasını yapmak, bu konuda muhtarlarımızın da bilinçlendirilmesi gerekir. Hangi ilçe yapısını daha çok korursa turizm konusunda diğerlerine göre daha fazla öne geçer” dedi.

>Belediye ziyareti

Kaymakamlık ziyaretinin ardından yürüyerek Küre Belediyesi’ne de nezaket ziyaretinde bulunan Vali Vekilimiz Sayın Yaşar Karadeniz, vatandaşlarla, esnaflarla sohbet etti.

Belediye Başkanı Kamil Aydınlı ile belediye personeli tarafından karşılanan Vali Vekilimiz Karadeniz’e daha sonra Belediye Başkanı Aydınlı tarafından brifing verildi.

Vali Vekilimiz Sayın Yaşar Karadeniz Belediye Başkanlığı ziyaretinde yapmış olduğu konuşmasında; “Buranın iki çıkış noktasından bir tanesi de turizm. Turizme yönelik muhakak ve muhakkak çalışmalar yapılaması gerekiyor. Belediye, kaymakamlık ve  hatta Özel İdare’nin de bu anlamda  hedefleri aynı.  Bu anlamda bu üç kurum birlikte ortak projeler geliştirerek belediye sınırları dışında olan bir çok yatırımı Özel İdare eliyle belki belli bir program dahilinde  gerçekleştirmek mümkün olacaktır” diye konuştu.

>Lise ziyareti

Vali Vekilimiz Karadeniz, Küre ziyareti kapsamında Kaymakamlık ve Belediye ziyaretlerinin ardından Küre Çok Programlı Anadolu Lisesi ziyaretini gerçekleştirdi. Ziyarette Okul Müdürü  Semih Çelebi ve sınıf öğretmenleri tarafından bilgiler aldı.

Ziyarette Küre Çok Programlı Anadolu Lisesi’nin hazırladığı 2017 Tubitak Bilim Fuarında projeleri inceleyen Vali Vekili Karadeniz öğrencilere daha çok çalışarak mühendis olmalarını tavsiye etti.

Vali Vekili Karadeniz öğretmenler odasında yapılan toplantıda; Öğrenciler burayı bitirdiğinde üniversiteyi kazanacağını bilsin, ondan emin olsun o zaman burada eğitim ve öğretimine devam eder. Sportif, sosyal, kültürel, mesleki ve  akademik çalışmaların hepsine aynı ölçüde ağırlık vermemiz ve  o gelişimi sağlamamız lazım. Okulun idarecisinden öğretmenine kadar herkes öğrencilerin başarısı konusunda  azimli ve kararlı olsun. Hedefe ulaşmamak diye bir şey yok.” diye konuştu.

Ziyaretler sırasında Vali Vekilimiz Karadeniz’e, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Zafer Karahasan, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Abdullah Savaş, İŞKUR İl Müdürü Dilek Şehnaz Aşıcı, İl Milli Eğitim Müdürü Cengiz Bahçacıoğlu, İl Müftüsü Osman Aydın, Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Osman Yaman da eşlik etti.

Ayrıca Vali Vekilimiz Karadeniz, hasta ve yardıma muhtaç aile ziyaretinde bulunarak, ihtiyaçlarının olup olmadığını sordu ve  yetkililere talimatlarda bulundu.

KASTAMONU VALİLİĞİ/ BASIN

SPONSORLU BAĞLANTILAR

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.