Valimiz Sayın Yaşar Karadeniz, ilimizde devam eden okul inşatları ve kale restorasyon alanlarına giderek çalışmaları yerinde inceledi.

 

Bu kapsamda Vali Karadeniz sırasıyla, 24 Derslikli Merkez Mustafa Kaya Ortaokulu binası yapım işi, 32 Derslik Merkez Ortaokulu binası Yapım İşi, 24 Derslikli 15 Temmuz Şehitler Ortaokulu ve Şerife Bacı Ortaokulunun son durumları ile ilgili yetkililerden bilgiler aldı.

 

“Yeni dönemde öğrencilerin daha sağlıklı ve modern bir ortamda eğitim görebilmeleri amacıyla, Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın çağdaş şartlarda eğitimlerini sürdürmeleri ve önümüzdeki dönemde herhangi bir sıkıntı yaşamamaları için okul inşaatlarımızı hızlandırmamız gerekiyor. Yeni eğitim-öğretim yılında çocuklarımızı tertemiz ve modern sınıflar bekliyor olacaktır” diye konuşan Vali Karadeniz daha sonra ilimiz kalesinde yapı devam eden raastorasyon çalışmalarını yerinde inceledi.

 

Okul inşaatlarında incelemelerde bulunarak inşaatların son durumları hakkında bilgiler alan Vali Karadeniz, inşaatlarının projelerinde belirtilen tarihlerde bitirilmesi ve kullanılan malzemelerin kalitesine dikkat edilmesi talimatını verdi. Ayrıca yapımı devam eden projelerin ilgili kurum amirleri tarafından da takip edilmesini istedi.

 

Valimiz Sayın Yaşar Karadeniz’e İl Özel İdaresi Genel Sekreteri T.Zafer Karahasan, İl Milli Eğitim Müdür Vekili Cengiz Bahçacıoğlu, yüklenici firma yetkilileri eşlik etti.

KASTAMONU VALİLİĞİ / BASIN

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

HABER VE FOTOĞRAF KAYNAK : www.kastamonu.gov.tr

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.