Vali Karadeniz, Şehit Aileleri, Gaziler Ve Kaymakamlar İle İftar Yaptı

Aile ve Sosyal Politikalar Müdürlüğünün düzenlediği Şehit Aileleri, Gaziler ve Kaymakamlar İftar Programı  Valimiz Sayın Yaşar Karadeniz’in katılımı ile yapıldı.

İftar Programına ayrıca, Milletvekilleri Murat Demir ve Metin Çelik, Belediye Başkan V. Eşref Can, Garnizon Komutanı ve Asker Alma Başkanı Per. Alb. Sadettin Yıldız, Cumhuriyet Başsavcısı Bülent Kantarcı, Vali Yardımcıları Ünal Kılıçarslan ve Vedat Yılmaz, İlçe Kaymakamları, İl Emniyet Müdürü Metin Turgay Karabulak, İl Jandarma Komutanı J. Alb. Metin Özbek, İl Özel İdare Genel Sekreteri T.Zafer Karahasan, AK Parti İl Başkanı Doğan Ünlü, Türkiye Harp Malülü, Gaziler, Şehit, Dul ve Yetimleri Derneği Kastamonu Şube Başkanı Berat Satıoğlu, Kıbrıs Gazileri, Kore Gazileri, Güneydoğu Gazileri, Şehit aileleri ve kurum amirleri katıldı.

 

Diyarbakır İline geçicici görevlendirilmesi yapılan Taşköprü İlçesi Kaymakamı Kerem Süleyman Yüksel ve Ağlı İlçesi Kaymakamı Abdülkadir Çelik’e veda yemeği niteliği de taşıyan iftar yemeği programı, Plaket takdimi ve Kuran-ı Kerim tilaveti ile devam etti.

 

Valimiz Sayın Yaşar Karadeniz yapmış olduğu konuşmasında ; “Tabi ki bu yemeği biz öncelikle şehit ailelerimiz ve gazilerimiz ve yakınları için organize etmiştik. Ancak bu hafta içinde bir gelişme daha oldu. İki çalışma arkadaşımız Taşköprü Kaymakamımız Kerem Süleyman Yüksel ve Ağlı Kaymakamımız Abdülkadir Çelik, ilimizden Diyarbakır iline geçici görevle alındılar. Onlar içinde bir veda yemeği niteliği taşıyor. Dolayısıyla iki amacı birden burada gerçekleştirmiş oluyoruz herhalde bu da ramazanın bereketidir diye düşünüyorum. Değerli katılımcılar; Ülkemiz gerçekten zorlu günlerden geçiyor ve bu zor günleri hep birlikte tek yürek olarak birlik beraberlik içerisinde aşmak için mücadele veriyoruz ve bu mücadelede de tabi ki bizim en önde gelen meslek olarak, olsun gerekse vatandaş olarak olsun, polislerimiz, askerlerimiz ve güneydoğuda mücadele veren köy koruyucularımız hep birlikte bu vatanın zerresine zarar gelmemesi için canlarını siper ederek mücadele veriyorlar. Elbetteki bu mücadelede malesef şehitler veriyoruz, gazilerimiz var ama şunuda belirteyim ki yapılan mücadele türü itibariyle düzenli orduyla aslında bir terör grubunun arazideki mücadelesi ve bunla ilgili Dünya istatistiği bir teröristi yakalamak için altı şehit vermek durumundasınız. Dünya ortalaması bu. Ama biz bu istatistiği yıllardır edindiğimiz tecrübe ile tersine çevirmiş durumdayız. Yani onlar bize bir şehit verdirebilmek için belki onlarca kendilerinden teröristi yok olmasını göze almak zorundalar. Bu da işte orada bizim Mehmetçiğimizin ve polisimizin ne kadar kahramanca bir mücadele verdiğini ve Dünya’ya örnek olacak nitelikte bir mücadele verdiğininde ölçüsüdür. Son olarakta Afrin’de ve Afrin civarında yaşanan savaşta mücadelede de aynı başarıyı orada askerlerimiz göstermiştir ve sizler onların emaneti olarak bizlere her zaman, az önce il müdürümüzünde söylediği gibi baş tacımızsınız. Her zaman kapımız sizlere açık ve buradaki bu yemek belki ramazan için bir buluşma noktası ama inanın her zaman Aile Sosyal Politikalar İl Müdürlüğümüz ve bu konuda görev alan diğer birimlerimiz sizlerle yan yana olmak durumundadırlar. Ben öncelikle katılımlarınızdan dolayı sizlere teşekkür ediyorum. Vatan uğruna canlarını seve seve feda eden tüm şehitlerimizi, ebediyete intikal etmiş olan tüm gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyorum ve sizlere de sağlıklı, mutlu uzun ömürler diliyorum.’’ İfadelerini kullandı.

 

Valimiz Sayın Yaşar Karadeniz tarafından kendilerinin bir sorunları, istekleri olduğunda kapılarının daima açık olduğu, Devletimizin vermiş olduğu imkanlar doğrultusunda her türlü desteğin sağlanacağı ifade edildi.

KASTAMONU VALİLİĞİ/ BASIN

 

 

 

 

 

 

 

 

.

HABER VE FOTOĞRAF KAYNAK : www.kastamonu.gov.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.