15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Etkinlikleri kapsamında, Valimiz Sayın Yaşar Karadeniz ve Eşi Sayın Zehra Karadeniz’in himayelerinde, Şehit Aileleri ve Gaziler onuruna düzenlenen bir yemek programı gerçekleştirildi.

.

.

.

 

Yemek programına ayrıca Milletvekili Metin Çelik,  Garnizon Komutanı Personel Albay Gamze Aydoğdu, Belediye Başkanı Rahmi Galip Vidinlioğlu, İl Emniyet Müdürü Metin Turgay Karabulak, 5’inci Jandarma Eğitim Alay Komutanı Jandarma Albay Orhan Sırma, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Abdullah Savaş, Türkiye Harp Malulü, Gaziler, Şehit Dul ve Yetimler Derneği Şube Başkanı Berat Satıoğlu, Türkiye Muharip Gaziler Derneği Kastamonu Şube Başkanı Ali Cesuroğlu, İl Müftüsü Ahmet Süzen, kamu kurum ve kuruluş amirleri, siyasi parti temsilcileri ile Şehit aileleri, gaziler ve gazi yakınları katıldı.

.

.

.

 

Yemekte konuşan Vali Karadeniz; ‘’15 Temmuz 2016 da girişilen eylemin adı darbe girişimiydi. Ama asıl 15 Temmuz’da yapılmak istenen şey Türkiye’yi bir daha tıpkı Afganistan’da olduğu gibi, tıpkı Irak’ta olduğu gibi, Suriye’de olduğu gibi artık kamu düzeninin tekrar sağlanamayacağı bir kargaşanın, bir kaosun içine sürükleme projesiydi. Zaten o proje bildiğiniz gibi bir gece de gelişen bir olay değildi. Bunun geçmişten beri 20 – 30 yıllık bir hazırlık süreci vardı. İlk hedefleri belki daha erken tarihlerdeydi. 2015 gibi bu kargaşanın kaos sürecini başlatmak istemişlerdi. Ama 17 ve 25 Aralık tarihlerinde girişmiş oldukları kalkışma bastırılınca o ilk hedeflerine o zaman ulaşamadılar. Daha sonra 15 Temmuz’a yönelik girişimlerini 2016 yılına getirmeleri de tesadüf değildi. Bakın şu anda Suriye’de ve Irak’ta orada yeniden coğrafi sınırları, siyasi sınırları değiştirme girişimi var ve bu girişimde engel olan, ayak direten bir ülke var. O ülkede Türkiye, Türkiye diyor ki bu bölge de ben yaşıyorsam eğer benim istediğim şekilde şekillenecek bu bölge işte Türkiye’nin bu direncini kırmaktı o kaos ve kargaşayı yaratarak 15 Temmuz’u planlayanların ve onların arkasındaki güçlerin hedefi aslında 15 Temmuz’da sahaya çıkan halkımız o direnişi gösteren kahramanlarımız sadece fetö terör örgütüyle onun mensuplarıyla değil onları destekleyen emperyalist ülkelerin belki de 100 – 150 yıldır hayal ettikleri bir planı daha yere serdiler yok ettiler. O gece yine kışlalar da mücadele veren başta Ömer Halisdemir olmak üzere bütün kahramanlarımız kışlaların içini sağlam tutarak, elde tutarak ve onları yine Türk Milletinin silahlı gücü olmasını sağlamışlarsa onlar bilin ki bu bölge de yapılmak istenen o hain planları durdurmuşlardır. Yine kahraman polisimiz daha ilk andan itibaren Atatürk havalimanında, Boğaz köprüsünde ve diğer bir çok kalkışmanın olduğu yerde artık yapmış olduğu normal güvenlik görevinin dışına çıkarak bir Vatan savunması pozisyonu alarak kahramanca çok sayıda şehitler vererek o geceyi bizim şanlı tarihimize yine şanlı bir gün olarak yazılmasını sağlamışlardır. Şimdi bu kalkışmanın üçüncü yıl dönümünü kutluyoruz ve adı Demokrasi ve Milli Birlik Günü bu çok önemli bana göre çünkü bütün bu anlattığım süreçleri yan yana getirdiğimizde iki şeyin yok edilmek istediği gayet açık birisi Demokrasimiz öbürü de bizim Millet olarak birlik ve beraberliğimiz dolayısıyla bu isim adı altında 15 Temmuz’un anılması hem şehitlerimizin yâd edilmesi, gazilerimizin hatırlanması hem de gelecek nesillere aktarılması çok önemli çünkü biz milli birlik ve beraberliğimizi koruduğumuz sürece ve demokratik düzenimizi ayakta tuttuğumuz sürece şunu onlarda çok iyi biliyorlar ki bu ülkeye zerre kadar zarar verme şansları yok, imkanları yok onun için ben o gece ve akabinde hayatını kaybeden şehit olan tüm kahramanlarımıza Allah’tan rahmet diliyorum. Gazilerimize ve yakınlarına sağlıklı mutlu uzun ömürler diliyorum. ‘’ ifadelerini kullandı.

.

.

 

.

 

 

.

.

 

.

HABER VE FOTOĞRAF KAYNAK : www.kastamonu.gov.tr

.

.

 

.

.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.