Kastamonu Valisi Yaşar Karadeniz, Tosya Kaymakamı Deniz Pişkin’in girişimleriyle ilçeye kazandırılan sosyal market ile aşevinde incelemelerde bulundu.

 

 

İncelemelerle ilgili gazetecilere açıklamalarda bulunan Vali Karadeniz, Sosyal market ve aşevinin, sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakıflarının asli fonksiyonlarını daha etkin yerine getirmesi açısından önemli olduğunu söyledi.

 

İhtiyaç sahiplerine verilen nakdi yardımların gerçekten yerine gidip gitmedi konusunda zaman zaman tereddütler yaşandığını belirten Karadeniz, şunları kaydetti:

 

“ Özellikle eğer evdeki geçim sıkıntısının sebebi, babanın ailesine karşı sorumluluğuyla ilgili bir sıkıntıdan dolayısıysa  o zaman o kaynaklar başka amaçlara gidebiliyor maalesef. Bunu elimizden geldiğince önlemeye çalışıyoruz ama yüzde yüz başarılı olup olamadığımız konusunda tereddütlüyüm.  Ama buradan verdiğiniz yemek, muhakkak o fakir fukaranın midesine gidecektir. Buradan verdiğiniz kıyafeti o muhakkak giyecektir. Dolayısıyla  amacı tam gerçekleştirmek açısından oldukça önemli bir çalışma olmuş. Emeği geçen Tosya Kaymakamı Deniz Pişkin’i ve çalışma arkadaşlarını tebrik ediyorum.”

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.