İçişleri Bakanlığı İller İdaresi Genel Müdürlüğünün genelgesi gereğince, Valimiz Sayın Yaşar Karadeniz Başkanlığında İnebolu ve Doğanyurt İlçeleri halk ve muhtarların Katılımı ile vatandaşla buluşma toplantısı gerçekleştirildi.

.

.

.

İnebolu’da gerçekleştirilen toplantıya; İnebolu Kaymakamı ve Doğanyurt Kaymakam Vekili Abdullah Atakan Atasoy, İnebolu Belediye Başkanı Engin Uzuner, Doğanyurt Belediye Başkanı Ahmet Kaya, İlgili Kurum Müdürleri, ilçelere bağlı muhtarlar ve halk katıldı.

.

.

 

.

Muhtarlar ve halkın şikâyet, talep ve önerilerini dinlemek üzere düzenlenen toplantının hepimize katkısı, faydası bulunduğunu belirten Valimiz Sayın Yaşar Karadeniz “ Birinci faydası, gelecek talepleri, sorunları sizlerden bire bir dinlemiş oluyoruz. İkincisi, yaptığımız hizmetlerin gerçekten ne kadar yerine ulaştığını görmek imkânımız oluyor. Üçüncüsü de bizim imkânlarımız nedir? Sizlerin bakış açısı nedir? Aradaki bu iletişim konusunu da çözmüş oluyoruz. Sizler burada bulunan kurum müdürlerimizden hangi konularda bilgi almak istiyorsanız ve talepleriniz nelerse bire bir sormuş olacaksınız. Daha sonraki aşamada sizlerin taleplerinizi toplayacağız ve toplantımızın son aşamasında ise kurum müdürlerimiz sizlerden aldıkları sorular ve şikâyetler hakkında açıklamalarda bulunacaklar. Bu toplantının da 2018 yılının sonunda yapılıyor olması sizler için bir fırsat olduğunu düşünüyorum, en azından 2019 yılı ile ilgili yapacağımız yatırım programlarını planlama imkânımız olacak” dedi.

.

 

.

.

Toplantıda İnebolu ve Doğanyurt ilçelerinin çöp, kanalizasyon, elektrik, su, alt yapı, grup yolları ile asfalt ve yol yapımı talepleri, orman emvali ile bozulan yolların onarılması, bariyer çalışmalarının devam etmesi, Köylere Hizmet Götürme Birliği makinalarının bakımı yapılması için tamir ekibi görevlendirilmesi, Şantiye şefliği kurulması, dere yatağına istinat duvarı yapılması, İnebolu limanı ve balıkçı barınağı hakkında bilgi istemi, tarım ürünlerinin ilçede işlenmesinin sağlanması, tarihi yapıların turizme kazandırılması, yurt binasının yapılması, tiyatro şiir ve benzeri faaliyetler için salon tahsisi, istek ve talep konuları görüşüldü.

.

.

.

Tarım ürünlerinin işlenmesi faaliyetleri kapsamında Tarım İl Müdürlüğü tarafından yapılan destek çalışmaları hakkında bilgiler veren Vali Karadeniz; Turizm ile ilgili olarak, İstiklal Yolunun Milli Park ilan edildiği yol güzergâhında bir istiklal yolu müzesinin oluşturulmasının faydalı olacağını ve ürünlerin İnebolu limanından ihraç edilmesi İnebolu için, Kastamonu için, Türkiye için çok büyük önem taşıdığını ifade etti.

 

.

.

 

.

.

 

HABER VE FOTOĞRAF KAYNAK : www.kastamonu.gov.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.