İçişleri Bakanlığı, İller İdaresi Genel Müdürlüğünün genelgesi gereğince, Valimiz Sayın Yaşar Karadeniz Başkanlığında Pınarbaşı İlçesinde vatandaşla buluşma toplantısı gerçekleştirildi.

 

Pınarbaşı Belediye Düğün Salonunda düzenlenen toplantıya ayrıca, Pınarbaşı Kaymakamı Halil İbrahim Demirçin, Pınarbaşı Belediye Başkanı Şenol Yaşar, İl ve İlçe kurum amirleri, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, ilçe ve köy mahalle sakinleri ile muhtarlar katıldı.

 

Vatandaşlar; sorun, talep ve şikâyetlerini direkt olarak Vali Karadeniz’e ve toplantıda hazır bulunan diğer ilgili il müdürlerine iletme fırsatı buldu.

 

Vali Karadeniz toplantı açılış konuşmasında; Daha önce ki toplantı da konuşulan hususlar benim şu anda masamdaki dosya da mevcut burada ne işlemler yapılmış, hangileri tamamlanmış, hangileri yapılamamış yapılamayanlarla ilgili olarak bundan sonra neler yapılacak bunlar bizim takibimizde şimdi bu gün burada bunlara ilaveten varsa sizlerin talepleri o talepleri almak üzere geldik. Daha sonra yine il müdürlerimiz taleplerinize yönelik kendi değerlendirmelerini yapacaklar Pınarbaşı’yla ilgili genel sorunları ve ya kendi köyünüzle, bölgenizle, sokağınızla ve ya okulunuzla ilgili daha doğrusu kamuyu ilgilendiren hizmetlerle ilgili burada konuşmamız toplantının daha verimli geçmesini sağlayacaktır diye düşünüyorum. Ben toplantıya katılan herkese tekrar teşekkür ediyorum.’’ ifadelerini kullandı.

 

Elektrik direklerinin yenilenmesi, köy yollarının yapımı, çöp konteyneri konulması, kanalizasyon sorunu, Turizm yolu olan Ilıca Şelalesinden Pınarbaşı’na kadar olan yolun devamının yapılması konularında talep, istek ve önerilere yer verilen toplantıda,  talepler hakkında  Kamu Kurum amirleri tarafından  gerekli bilgiler verilerek,  konu ile ilgili açıklamalar yapıldı. Vali Karadeniz tarafından ise belirtilen bazı hususların yerinde incelenmesi, takibi ile gerekli iş ve işlemlerin zamanında yapılması yönünde yetkililere talimatlar verildi.

 

Valimiz Sayın Yaşar Karadeniz yaptığı değerlendirmede ise;” Bu yıl KÖYDES’le ilgili yatırımlar yapıldığında belki bazı problemleriniz çözülecek ama elektrikle ilgili konu gördüğüm kadarıyla burada önemli bir problem mutlaka çözülmesi lazım. Buradaki coğrafi koşulları ve ilçenin kapasitesi ile burada mutlaka ve mutlaka bir bakım onarım ekibinin bulundurulması gerektiğine dair bir yazı yazalım. Bu eksikliğin giderilmesi gerekiyor. Eski hatlarla ilgili de Pınarbaşı’nda da bu yıldan sonraki yatırım programlarında mutlaka yenileme çalışmalarının yapılması hususunu da ayrıca yazalım. Valla gurup yolu bizim için önemli bir yol yani sadece Pınarbaşı için değil Kastamonu turizmi için önemli bir yol çok önemsediğimiz bir konu ama ciddi maliyetleri olan bir proje. Bir kısmını geçen sene gerçekleştirdik hedefimiz onu tamamlamak ihalesini yaptık 2020 ‘ye kadar fakat şuana kadar henüz daha ödenek aktaracak kurumlar bu konuyla ilgili ödenek miktarını belirlemediler. Bu yıl belki bir gelişme olmayabilir, Devlet Kastamonu’ya 73 milyon TL’lik bir KÖYDES ödeneği gönderdi ve bu ödeneklerden 2 Milyon 180 Bin TL ‘si Pınarbaşı ilçesine ayrıldı. Dolayısıyla grup yolu dışındaki diğer yollarda ve içme suyu tesislerinde bu ödenek kullanılacak. İmkan ve kaynak bulduğumuzda bizim hedefimiz dediğim gibi bu yolda bir çalışma yapmak ama nihai hedefimiz 2020 yılında tamamını bitirmek gayretimiz çabamız bu” şeklinde konuştu.

 

 

 

.

 

 

.

 

HABER VE FOTOĞRAF KAYNAK : www.kastamonu.gov.tr

 

 

.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.