Kastamonu Valiliği himayelerinde, Kastamonu merkez ve ilçe Belediyeleri, KUZKA, sivil toplum kuruluşlarının iş birliği ile Türkiye Jokey Kulübü kurucular üyesi sanatçı İlyas İlbey organizesinde Ankara hipodromunda düzenlenecek olan Şehit Şerife Bacı at koşusu kupası programı değerlendirme toplantısı Valimiz Sayın Yaşar Karadeniz’in Başkanlığında gerçekleştirildi.

 

.

Toplantıya ayrıca, Belediye Başkan Vekili Mehmet Yurt, ilçe Belediye Başkanları, Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı Sekreteri Serkan Genç, Katso Başkanı Oğuz Fındıkoğlu ve ilgili kurum amirleri katıldı.

 

.

Şerife Bacı at koşusunun 14 Eylül 2019 tarihinde Ankara Hipodromunda yapılacağını belirten Vali Karadeniz; Yarışların ana organizatörü Kastamonu’nun Araç ilçesinden sanatçı İlyas İlbey dolayısıyla memleketinin tanıtımı adına bir organizasyon yapmak istiyor ve yılda bir Şerife Bacı koşusu adında koşu geçen sene ilki yapıldı bu yılda tekrar planlandı. 14 Eylül 2019 tarihinde yapılacak olan koşuyu Türkiye Jokey Kulübü televizyonu canlı yayınlıyor. Bu program İlçelerinde tanıtımı açısından ücretsiz bir fırsattır diye düşünüyorum. ” şeklinde konuştu.

 

.

Programda Sepetçioğlu, Heyemola gibi ekiplerin gösterilerinin yanında pilav, çorba, cevizli ve çekme helva, fındık şekeri, sarımsak gibi birçok yöresel ürünlerimizin ikramları yapılacak olup, ayrıca sarı yazma taş baskı örtüleri, şapka tanıtımı ile kitapçık, afiş broşür ve katalog dağıtımı da yapılacaktır.

 

.

Şehit Şerife Bacı adına yapılacak olan at koşusu kupası programı 14 Eylül 2019 tarihinde, Ankara Hipodrom alanında düzenlenecek olup, (Türkiye Jokey Kulübü) TJK TV’den naklen yayınlanacak.

 

.

 

.

 

HABER VE FOTOĞRAF KAYNAK : www.kastamonu.gov.tr

 

.

 

.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.